Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Albaraka Türk Katılım Bankası'nda kariyer hedefliyorsanız aklınıza gelebilecek sorulara kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Albaraka'da Kariyer Sıkça Sorulan Sorular

Albaraka Türk’te yarı zamanlı çalışabilir miyim?

Albaraka Türk’te tam zamanlı çalışmanın yanı sıra üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Genç Albarakalı Projesi kapsamında mezun olana kadar yarı zamanlı çalışma imkanı verilmektedir.

Açık pozisyonlara nasıl ulaşabilirim?

Açık pozisyonları web sitemiz ve Kariyer.net üzerinden görüntüleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

Başvurularınız veri tabanımıza kaydedilir. Genel Müdürlük ve şubelerimizde personele ihtiyaç duyulduğunda kriterlere uygun olan adaylar, tecrübe durumuna göre sınava alınır. Sınav sonucu olumlu olan adaylar mülakata davet edilir. Mülakat süreci olumlu sonuçlanan adaylara iş teklifi; başarısız olanlara ise e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

Mülakat sonuçları adaylara ne zaman bildirilir?

Mülakat sonuçları adaylara ortalama bir ay içinde iletilir.

Albaraka Türk’ün işe alım koşulları nelerdir?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak, 28 yaşından büyük olmamak ve faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli olmak.

İşe alım sınavlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Birim ve şubelerimizin personel ihtiyaçlarına göre Müfettiş/Denetçi Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı ve Yetkili Yardımcılığı pozisyonları için Türkiye genelinde sınavlar düzenlenir. Açık pozisyonlar için sınav duyuruları bankamızın web sitesinden ve Kariyer.net üzerinden yapılır. Yapılan tüm başvurular İnsan Kıymetleri departmanımız tarafından değerlendirilir ve uygun olan adaylar sınava davet edilir.

Albaraka Türk’te staj yapabilir miyim?

Sadece staj zorunluluğu olan öğrenciler, aşağıdaki linke tıklayarak Bankamıza staj başvurusunda bulunabilirler.