Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın güvenlik ile ilgili hassasiyeti sonucu devreye aldığı güvenlik önlemleri ve müşterilerimiz olarak sizlerin dikkat etmesi gereken noktalar aşağıda belirtilmiştir.

Yeni Üyelik

Albaraka Mobil üzerinden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için İnternet-Mobil Bankacılık şifrenizin olması gerekmektedir. Şifrenizi kart bilgileri ile Yeni Üyelik butonuna tıklayarak kolayca alabilirsiniz. Kartınız yoksa şifre almak için şubenize başvurabilirsiniz.

Şifre Belirleme

Şifrenizin adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, kullanıcı adınız gibi kişisel bilgilerinizi içermemesine dikkat ediniz. Hesaplarınızın güvenliği açısından şifrenizi belli aralıklarla değiştiriniz.

Bilgi Güvenliği

Güvenliğiniz için müşteri numarası, şifre ve parolanızı gizli tutunuz. Kolay tahmin edilemeyecek, diğer şifrelerinizden farklı bir şifre belirleyiniz. Şifrenizi ve diğer kişisel bilgileriniz ile hesap bilgilerinizi cep telefonunuzda, bilgisayarınızda veya fiziksel bir ortamda yazılı olarak tutmayınız. Bu bilgileri 3. Kişiler ile herhangi bir ortamda paylaşmayınız. Virüsler ve zararlı programlara karşı bilgisayar ve cep telefonunuzu koruyunuz. Kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesini önlemek için sadece güvenli bildiğiniz bilgisayar ve cep telefonlarını kullanınız. Gönderenini tanımadığınız veya şüpheli görünen e-postaları açmayınız. Güvenlik Resmi ve ŞifreAl Mobil uygulamaları Albaraka Türk tarafından güvenlik önlemleri kapsamında devreye alınan uygulamalardır. Unutmayın, Albaraka Türk Katılım Bankası, e-posta yoluyla müşterilerinin kişisel bilgilerini istememekte ve şifre, PIN, gibi işlemler yaptırmamaktadır.

Cep Telefonu Güvenliği

Cep telefonunuzun sizden başka kişiler tarafından kullanılmasını önlemek adına mutlaka güvenlik şifresi ve tuş kilidi gibi uygulamalar ile koruyunuz. “Root” ve “Jailbreak” gibi işlemler uygulamaların güvenlik seviyesini etkilediğinden bu tür cep telefonlarında Albaraka Mobil uygulamasını kullanmayınız.

Güvenli Çıkış

İnternet şubemizde olduğu gibi Albaraka Mobil’de de işlemlerinizi tamamlandıktan sonra Profil/Ayarlar menüsündeki Çıkış seçeneğinden uygulamayı kapatabilirsiniz.

Zararlı Yazılımlar

Bilgisayarlar için olduğu gibi cep telefonları için de zararlı yazılımlar geliştirilebilmektedir. Bu nedenle cep telefonunuzdaki bilgilerinizin çalınmaması adına mobil uygulamaları güvenli uygulama mağazalarından indiriniz ve anti-virüs yazılımları kullanınız.

Sosyal Mühendislik

Sosyal ağlarda veya telefonda kendisini arkadaşınız, bankamız çalışanı veya emniyet görevlisi olarak tanıtan kimseyle kişisel ve hesap bilgilerinizi paylaşmayınız.

Güvenli Bağlantı

Güvenliğinden emin olmadığınız Wi-Fi, bluetooth, kızılötesi gibi kablosuz ağları kullanmayınız, bu kaynaklardan gelen güvenmediğiniz dosyaları kabul etmeyiniz ve bu uygulamaları kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmaya çalışınız.