Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Albaraka Türk olarak güvenliğiniz e azami önem göstermekteyiz. Güvenliğinizi en yüksek seviyede tutabilmek için siz müşterilerimizin de kartlarını kullanırken dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

  • Kartınız ile ilgili sorumluluğunuz, kart bilgilerini öğrendiğiniz ve/veya kartı teslim aldığınız andan itibaren başlar. Kartınızı teslim alırken doldurduğunuz bilgileri başkaları tarafından görünmeyecek şekilde doldurmalısınız.
  • Kartınızı teslim alır almaz öncelikle arkasında yer alan imza panelini imzalamalı, kartınızı kolay ulaşılabilecek yerlerde saklamamalı ve üçüncü kişilerin eline geçmesine engel olacak önlemler almalısınız.
  • Kartınız, kart bilgileriniz ve şifreniz size özeldir, üçüncü kişiler ile paylaşmamalısınız.
  • İletişim adresiniz, telefon numaranız, soyadınız ya da imzanızın değişmesi durumunda, konuyu Albaraka Türk şubelerine veya 0850 222 5 666 numaralı Alo Albaraka'ya değişiklik tarihinden itibaren en geç on beş gün içinde bildirmeniz gerekmektedir.
  • Kart bilgilerinizin ve şifrenizin başka birinin eline geçmesi, kartınızın kaybolması veya çalınması, bilginiz dışında herhangi bir işlem gerçekleşmesi durumunda vakit kaybetmeden Alo Albaraka'yı aramalı, kartınızın kapatılmasını sağlamalısınız.
  • Kart bilgilerinizin üçüncü kişilerin eline geçmesi ihtimalini en aza indirmek için mecbur kalmadıkça halka açık yerlerdeki internet bağlantısı üzerinden e-ticaret işlemleri yapmamalısınız. Yaptığınız alışverişlerde 3D Secure şifrenizi kimseyle paylaşmamalısınız.
  • E-ticaret işlemlerinizde kartınızı BKM Express veya Masterpass sistemlerine kaydedebilir, böylece alışverişiniz esnasında kart bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kayıp/çalıntı nedeniyle kartınız kapatılması durumunda kayıp veya çalıntı bildiriminden önceki 24 saat içinde gerçeklesen hukuka aykırı harcamaların 150TL’lik kısmından ve bu 24 saatlik süreden önceki harcamaların tamamından kart hamili olarak sorumlu olursunuz. Bildirim yapılmaması ve kartın kapatılmaması halinde oluşabilecek riskler ve sorumluluklar kart sahibine aittir.