Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

ELÜS’lerinizi artık Albaraka Yatırım hesabında saklayabilir, ELÜS ihraç, alım-satım, ve iptal işlemlerinizi bankamız yatırım hesabıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırım hesabımızı Albaraka İnternet Şubesi üzerinden hızlı bir şekilde açabilirsiniz

Elektronik Ürün Senedi(ELÜS) Nedir?

Ticaret Bakanlığı’nın denetim ve gözetiminde bulunan Lisanlı Depolara teslim edilen tarım ürünleri karşılığında çıkarılan ve çıkarıldığı ürünü temsil eden elektronik bir kayıttır. ELÜS’e bağlı ürünler Lisanslı Depoculuk Sistemi güvencesindedir.

Bankamız üzerinden yapabileceğiniz işlemler;

ELÜS İhracı: Tarım ürünleri lisanslı depolara teslim edildiğinde lisanslı depo tarafından oluşturulan ELÜS’ler bankamız nezdindeki yatırım hesaplarına otomatikman aktarılacak ve bu hesaplarda saklanabilecektir.

ELÜS Alım-Satım: Bulundukları ilin Ticaret Borsası vasıtasıyla TÜRİB’e kayıt yapan herkes TÜRİB işlem platformu üzerinden ELÜS alım ve satım işlemi gerçekleştirebilecektir.

ELÜS Transfer: Yatırım hesabında ELÜS bulunan herkes istediği takdirde ELÜS’lerini başka bir banka ya da aracı kurum nezdindeki kendi hesaplarına transfer edebilecektir.

ELÜS İptal: Tarım ürünlerini lisanslı depolardan fiziken teslim almak isteyen yatırımcıların sahip olduğu dolaşımdaki ELÜS’ler bankamız aracılığıyla iptal edilebilecektir.

ELÜS Teminatlı Kredi: Yatırım hesabında ELÜS bulunan ve Bankamızdan kredi kullanmak isteyen müşteriler başka bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan sahip oldukları ELÜS’leri teminat olarak gösterebileceklerdir.

Detaylı bilgi ve başvuru için yukarıda yer alan başvuru formunu doldurabilir ya da en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.