Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Birikimlerinizi Albaraka’da kıymetli madenler içerisinden gümüş ile değerlendirebilirsiniz. Gümüş Hesabı olan Bankalar arasına adını yazan Albaraka yatırımlarınız için kesintisiz hizmet sunmaktadır. Dijital Bankacılık kanalları ile dilediğiniz zaman Vadesiz Gümüş Hesabını açarak; gümüş alım satımı yapabilirsiniz. Yatırım portföyünüzü gram cinsinden gümüş alım-satımı yaparak genişletebilirsiniz.

Gümüş hesabı açmak isterseniz ve Albaraka‘da hesabınız yoksa görüntülü görüşme ile hemen Hesap Açabilirsiniz! İnternet Şubeden Hesap İşlemleri > Cari Hesap Açma menüsünden Gümüş Hesabı açabilirsiniz. Döviz / Kıymetli Maden İşlemleri menüsünden de gümüş alış ve satış işlemleri yapabilirsiniz. "Varlıklarım" ekranından tüm yatırımlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Gümüş Hesabının Sunduğu Avantajlar

  • Gümüş hesap açımı, gram olarak gümüş alım satımı Albaraka Mobil ve İnternet Şubemiz aracılığıyla 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Gümüş Hesabınız için hiçbir hesap işletim ücreti ödemezsiniz. 
  • En az 1,5 gram gümüş alıp satabilirsiniz.
  • Almış olduğunuz ve hesabınızdaki gümüş 1000 saflıktadır.
  • İşçilik için ücret ödemek zorunda kalmadan gümüş alımı yapabilirsiniz.
  • Gümüş alım satım işlemlerinizi, komisyon ve masraf ödemeden yapabilirsiniz.
  • Gümüş hesabınızdaki gümüş gramları istediğiniz zaman bozdurabilirsiniz
  • Birden fazla Gümüş Hesabı açabilir, hesaplarınız arasında kolayca hesaplar arası gönderim yapabilirsiniz.

Gümüş Hesabı Sıkça Sorulan Sorular

Gümüş Hesabı nedir?

Gümüş Hesabı ile birikimlerinizi gümüş cinsinden masrafsız bir şekilde yapabilirsiniz.

Gümüş Hesabı, birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirebilmenizi sağlayan, gümüşün 1000/1000 saflıkta gram gümüş olarak alınıp satılabildiği vadesiz bir hesap türüdür.

Gram gümüş fiyat bilgisine nereden ulaşabilirim?

Albaraka.com.tr web sitemizden (gümüş fiyatı), internet şubemizden ve mobil şubemiz üzerinden gümüşün gram fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Gümüş ons nedir?

Gümüş Ons, uluslararası piyasalarda gümüş fiyatını belirlemede kullanılan bir ölçü birimidir. 1 Ons Gümüş 31.10 Grama denk gelmektedir.

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Bankamız müşterisi olduktan sonra şubelerimizden, internet şube veya mobil şubemiz üzerinden birden fazla gümüş depo hesabı açabilir, gümüş alış/satış işlemleri yapabilirsiniz.

Üstelik hiçbir koşul gerektirmeksizin hesap işletim ücreti tahsil edilmeyecektir.

Gümüş Hesabı açmak güvenli midir?

Altın hesaplarında olduğu gibi aynı şekilde gümüş hesaplarınız da devlet güvencesi altındadır. 650.000 TL’ye kadar olan gümüş hesabı yatırımlarınız Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF) tarafından devlet güvencesi altına alınmaktadır.

Gram gümüş alım ve satımı nasıl yapılır?

Şubelerimizde mesai saatleri içerisinde ya da Albaraka Mobil ve İnternet Şubemiz aracılığıyla 7 gün 24 saat kesintisiz olarak en az 1,5 gram olacak şekilde kolayca gram gümüş alım-satım işlemi yapabilmektedir.

Gram gümüş alım satımında masraf var mıdır?

Gümüş alım satım işlemlerinizi, komisyon ve masraf ödemeden yapabilirsiniz.

Gümüş Hesabındaki birikimlerim güvence altında mıdır?

650.000 TL’ye kadar olan gümüş hesabı yatırımlarınız Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından devlet güvencesi altındadır.

Hesabımdaki gümüşü fiziki olarak Bankadan temin edebilir miyim?

Bankamızda altın fiziki olarak teslim edilebilmekte fakat gümüş fiziki olarak henüz teslim edilememektedir.