Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Kâr Payı Hesaplama aracı ile ana para, para birimi, vade tercihleriniz doğrultusunda tahmini kâr payı oranlarını öğrenebilir; vade sonunda elde edilecek tahmini kârı* hesaplayabilirsiniz.

* Hesaplamanız sonucunda gösterilen kâr payı oranları ve kâr payları bugün vadeli katılma hesaplarına dağıtılmış kâr payı oran ve kâr paylarını göstermektedir. Yalnızca gösterge niteliğindedir. İleriye yönelik bir taahhüt taşımamaktadır.

Kâr Payı nedir?

Kâr payı, birikim yapmak isteyen kişilerden toplanan fonların, Faizsiz Bankacılık prensipleri ile ticaret ve sanayi sektörlerinde değerlendirilmesi sonucunda oluşan kâr ya da zararın paylaştırılmasıdır.

Kâr Payı Nasıl Hesaplanır?

Katılım Hesaplarında ana para ve sabit bir getiri önceden taahhüt edilmemekte olup, kâr payı hesaplaması vade sonunda kesinleşir.

Katılma Hesaplarına yatırılan tutarlar vadesine ve hesabın açıldığı para cinsine göre farklı havuzlarda toplanır. Katılım Bankalarındaki finansman desteği talepleri doğrultusunda ilgili havuzlardan destek sağlanır. Ortaya çıkan kâr ya da zarar, önceden anlaşılmış olan kâr paylaşım oranları doğrultusunda katılma hesaplarına dağıtılır.

Katılma Hesaplarınıza ait kâr payı hesaplaması için aşağıda bulunan Kâr Payı Hesaplama Aracını kullanabilirsiniz. Hesaplamanız sonucunda gösterilen oranlar; kâr payı oranları yalnızca gösterge niteliğindedir. İleriye yönelik bir taahhüt değildir.


Kâr payı, hesaplanan tarihte dağıtılan kâr payı oranına göre hesaplanmıştır. Geleceğe yönelik bir taahhüt içermemektedir.

Brüt Kâr

0

Brüt Oran (Yıllık)

0

Toplam Birikim

0

Brüt Oran (Yıllık)

0


Net Kâr

0

Yatırılan Tutar
+ Net Kâr

0

Net Oran
(Yıllık)

0

Gelir Vergisi

0

Kâr

0

Vade Sonu Tahmini
Devlet Desteği

0 TRY

Gelir Vergisi

% 0

İlginizi Çekebilir

Ara Dönem Kâr Payı

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesap ile 1 yıl vadeli olarak açtığınız hesaplarda tercihinize göre 1 aylık, 3 aylık veya 6 aylık dönemlerle kâr payı ödemeleri alabilirsiniz.

Birikimli Katılma Hesabı

Tasarruflarınızı yüksek kâr paylaşım oranı ile biriktiren, düşük gelir vergisi stopajından faydalanarak 3 yıl vadeli olarak açtırabildiğiniz bir katılma hesabı türüdür.

Kârlı Altın Hesabı

Kârlı Altın Hesabı altın cinsinden açtığınız katılma hesabıdır. Hesap işletim ücretinden muaf tutularak 1 ay vadeli 150 gr, 32 gün ve üzeri vadeli 100 gr altın satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bal Kaymak Hesap

Bal Kaymak Hesap ile yatırım tutarınızın % 50’sini katılma hesabına, %50’ sini ise kira sertifikası ile yatırım hesabına aktarabilir bu şekilde birikimlerinizi kârlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kur Korumalı TL Katılma Hesabı

TL birikimleriniz için kâr payı almaya devam ederken, getirinizi Altın ve Dövizdeki kur artışına karşı koruyun.

Kârlı Hesap

“Kârlı Hesap” adını verdiğimiz katılma hesaplarımızın tamamı sizler için faizsizlik prensibi ile en kârlı ve uygun olan hesap türünü sunmaktadır.