Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Houssem Ben Haj Amor

Yönetim Kurulu Başkanı

Lisans eğitimini; 1997 yılında, Tunus İşletme ve Muhasebe Yüksek Enstitüsü’nün Muhasebe ve Finans bölümünde tamamladı. Profesyonel kariyerine Andersen'de başladı ve müteakiben Societe Generale bankacılık grubunda Muhasebe Bölümü’nün başına geçti. GCC’nin önde gelen yatırım bankalarından SHUAA Capital'de Genel Müdür olarak görev yaptı. Amlak Finance BAE'de CFO’luk görevinde bulundu. Aynı zamanda yeminli mali müşavir olan Houssem Ben Haj Amor, Al Baraka Group B.S.C.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Muhtelif banka ve finans kuruluşlarının yönetim kurullarında görev almış olan Houssem Ben Haj Amor; GCC, Avrupa ve Kuzey Afrika'da Finans sektöründe 23 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Dr. Bekir Pakdemirli

Yönetim Kurulu Başkan Vekili (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

Lisans eğitimini 1995 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini 2000 yılında Başkent Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde ve doktora eğitimini 2016 yılında Celal Bayar Üniversitesi’nde İktisat alanında tamamladı. 20 yılı aşkın profesyonel kariyeri boyunca, içerisinde Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. ve Bankamızın da bulunduğu ulusal ve uluslararası düzeyde önemli şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Temmuz 2018’de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından Tarım ve Orman Bakanı görevlendirildi. Mart 2022’ye kadar Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yapan Dr. Pakdemirli, Ağustos 2022’de Bankamızda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Mustafa Büyükabacı

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Müteakiben 1987 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Büyükabacı, bir müddet aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1989 yılından itibaren sermaye piyasaları ve yatırım şirketlerinde yöneticilik yaptı. Yıldız Holding bünyesi altında içlerinde Taç Yatırım Ortaklığı, Family Finans, Bizim Menkul Değerler’in de bulunduğu muhtelif şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Borsa İstanbul A.Ş.’de ve BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2010 yılı sonu itibariyle kendi yatırım şirketini kurdu ve halen kendi yatırım şirketinde tarım, hayvancılık, gayrimenkul ve sermaye piyasaları yatırımları ile iştigal etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Mohamed Ali Chatti

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2006 yılında Tunus’un Yüksek Ticari Araştırmalar Enstitüsü’nün Finans Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini 2008 yılında Université Paris Nanterre’de tamamladı. 2010 yılında, yine Université Paris Nanterre’de Finans bölümünde doktora eğitimini gerçekleştirdi. Dr. Chatti, profesyonel kariyerine 2010 yılında “Genç Profesyoneller” programı kapsamında İslam Kalkınma Bankası’nda (IsDB) başladı. 2011 ve 2017 yılları arasında IsDB’nin Yatırım Departmanı’nda “Yatırım Analisti” ve “Kıdemli Yatırım Uzmanı” olarak görev yaptı. Ayrıca 2012 yılında ESSEC Tunus'ta İslami Finans alanında öğretim görevliliği yaptı. Dr. Chatti, halen AWQAF Yatırım Fonları Departmanı Müdürü olarak IsDB’de görev yapmaktadır. Dr. Chatti, uluslararası düzeyde birçok şirketin yönetim kurullarında IsDB’yi temsil etmiş olup değerli bir deneyime sahiptir.

Azhar Aziz Dogar

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 1990 yılında, University of Pennsylvania’da İktisat ve Siyasi Bilimler bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 1992 yılında Brown University’de Kalkınma İktisadı alanında yaptığı çalışmalar neticesinde tamamladı. Kariyerine Citigroup’un yatırım bankacılığı bölümünde başladı, müteakiben ABN AMRO Bank’ta Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Baş Risk Sorumlusu Yardımcılığı ve Kredi Portföy Yöneticiliği dahil çeşitli üst düzey pozisyonlarda bulundu. DIB Capital ve SAMBA Capital’de Baş Risk Sorumlusu olarak görev yaptı. National Bank of Abu Dhabi’de yine Baş Risk Sorumlusu ve Kredilerden (Toptan ve Uluslararası) sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Dubai Islamic Bank’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 28 yılı aşkın uluslararası bankacılık tecrübesini haiz olan Dogar, aynı zamanda Al Baraka Group’ta Kredi ve Risk’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Akram “Mark” Yassin

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 1980 yılında University of Surrey’de İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini 1986 yılında Southern Methodist University’de İşletme Bölümü’nde tamamladı. Uluslararası düzeyde 30 yılı aşkın bankacılık tecrübesini haiz bulunan Yassin, kariyeri boyunca içlerinde National Bank of Abu Dhabi, Arab Bank plc, Arab Banking Corporation, Gulf International Bank, Riyadh Bank and Bank of Montreal’ın da bulunduğu birçok önemli finansal kuruluşta üst düzey yöneticilik yapmıştır. Halen Falcon Group’ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ghassan Ahmed M. Amodi

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 1994 yılında the American University İşletme Bölümü’nde tamamladı. Profesyonel kariyerine 1994 yılında SABB’da (Saudi British Bank) yönetici yetiştirme programı kapsamında başladı. Ardından aynı bankada kurumsal bankacılık departmanında yardımcı müşteri ilişkileri sorumlusu olarak çalıştı. 2007 ve 2017 yılları arasında SABB’da bölgesel kurumsal bankacılığın tüm yönlerinden sorumlu olmak üzere Kurumsal Bankacılık Bölge Başkanlığı yaptı. 2017 ile 2019 yılları arasında SABB’da genel müdürlük görevini icra etti. 2020 – 2022 yılları arasında Dar Altamleek isimli şirkette Genel Müdürlük görevini yürüttü. Halen Asyad Group Holding’ta Genel Müdürlük görevibi yürütmektedir.

Malek Khodr Temsah

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2003’te George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini 2006’da Thunderbird, the Garvin School of International Management’ta İşletme alanında tamamladı. Profesyonel kariyerine 2003 yılında, Bank of America’da başladı ve ardından 2007- 2009 yılları arasında Londra merkezli European Islamic Investment Bank’ta devam etti. 2010 yılı itibarıyla Al Baraka Group’a katılan Temsah, 2014 yılına kadar kuruculuğunu üstlendiği sukuk masasında global sukuk portföyünden sorumlu olarak görevini sürdürdü. 2017 – 2020 yılları arasında BTI Bank’ta (Fas) Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyesi olarak görev yaptı. 2014 yılında Albaraka Türk’e katılan Temsah, 2017 - 2022 yılları arasında Hazine, Finansal Kurumlar ve Yatırım Bankacılığı Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ekim 2021 ile Ağustos 2022 arasında yukarıda mezkûr görevinin yanında Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı. Ağustos 2022’de Albaraka Türk Yönetim Kurulu tarafından Bankamızın Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

Dr. Khaled Abdulla Mohamed Ateeq

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Ateeq, İngiltere'deki Hull Üniversitesi'nden muhasebe alanında doktora derecesine; bankacılık, finans, denetim ve muhasebe alanlarında 38 yılı aşkın deneyime sahiptir. Hali hazırda Al Baraka Group’ta yönetim kurulu üyesi ve Family House'ta (Bahreyn) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Ateeq, mekzur görevlerinin öncesinde Bahreyn Merkez Bankası'nda (CBB) Bankacılık Denetimi İcra Direktörü olarak görev yapmıştır. Bahreyn Merkez Bankası’ndaki görevinin öncesinde de Bahreyn Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak bulunmuştur. Dr. Ateeq, 2017 – 2020 yılları arasında Bankamız’da yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.