Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Albaraka Türk’ün Engelsiz Bankacılık Anlayışı

Albaraka Türk olarak, Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında öncelikli amacımız engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimizin hizmet alma kalitesini artırarak onlar için engelleri ortadan kaldırmaktır. Bu kapsamda engelleri aşmak üzere sosyal bir sorumluluk da üstlenerek engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimizin bankacılık hizmetlerinden sorunsuz faydalanmalarını amaçlıyor, sosyal hayatta onların daha etkin olmalarına katkı sağlamak istiyoruz.

Program Kapsamında Sunduğumuz ve Geliştirdiğimiz Hizmetlerimiz

  • Personellerimizi işaret dili öğrenmeleri konusunda teşvik ediyor, engelli müşterilerimizle doğru şekilde iletişim kurmaları konusunda eğitim programları düzenliyoruz.
  • Şubelere işaret dili ile iletişim kurma hususunda görüntülü olarak uzaktan destek de sağlıyoruz.
  • Kullandığımız tüm tabela ve levhaların, engelli müşterilerimiz için erişilebilir olmasına dikkat ediyor, şube kapılarındaki bilgilendirme yazılarının kabartmalı olmasına özen gösteriyoruz.
  • Tüm sözleşmelerimizi kurumsal web sitemizde yayımlayarak müşterilerimizin bu sözleşmelere ulaşmalarını sağlıyoruz. Engelli müşterilerimize ise bu sözleşmeleri ekran okuyucu programlar aracılığıyla dinleyebilme imkânı sunuyoruz. (Tüm sözleşme ve formlarımıza ulaşmak için tıklayınız)
  • Engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimizin yurt içindeki ATM’lerden para çekme, para yatırma ve bakiye sorma işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.
  • Şubelerimizin tüm engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimiz için erişilebilir olmasına dikkat ediyor, hizmetlerimizden en kolay şekilde yararlanmalarını sağlamak üzere bireysel satış yetkililerimizi engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimizin müşteri temsilcileri olarak atıyoruz. Böylece, engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimizin bankacılık hizmetlerimizden öncelikli olarak yararlanmalarını sağlıyoruz.
  • Dijital kanallarımızın tasarımsal olarak geliştirme süreçlerinde engelli müşterilerimizin gereksinimlerini dikkate alıyoruz.
  • ATM cihazlarımızın seçiminde ışık kalitesi yüksek, karanlık olmayacak şekilde, tuşların en az fiziksel hareket ve güç gerektirir nitelikte olmasına dikkat ediyor, engelli veya 70 yaş üstü müşterilerimizin işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmelerini önemsiyoruz.