Albaraka hesaplarınız için "Kolay Adres" tanımlayarak para transferi işlemlerinizin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız "Anında Şifre" bölümünden kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz ile yeni şifre alabilirsiniz

Kolay Adres Tanımlama Nedir?

Kolay Adres Tanımlama ile hesap numarası ve IBAN’ınızı kişisel bilgileriniz ile eşleştirebilir ve para gönderen kişiyle IBAN yerine eşleştirdiğiniz bilgiyi paylaşabilirsiniz.

En fazla 5 adet Hesap Numarası/IBAN için kolay adres tanımlanabilmektedir.

Tanımlama Yapılan Adresler Nelerdir?

  • Cep Telefonu  Numarası
  • T.C. Kimlik Numarası
  • E-Posta Adresi
  • Vergi Kimlik Numarası
  • Yabancı Kimlik Numarası
  • Pasaport Numarası

Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

Kolay Adres Tanımlama yapmak için İnternet Şubeye giriş yaptıktan sonra Hesap > Kolay Adres’e girerek istediğiniz hesabı istediğiniz kişisel bilginiz ile eşleştirebilirsiniz.

İnternet/Mobil Şube giriş şifrenizi unuttuysanız Şifremi Unuttum’a, yeni şifre almak istiyorsanız Yeni üyelik’ tıklayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz tanımlamaları “Kolay Adreslerim” sayfasında görüntüleyebilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz.

Bir hesabınıza birden fazla kişisel bilginizi tanımlayabilir, toplam 5 farklı “Kolay Adres” tanımına sahip olabilirsiniz.

Kolay Adreslerim Para Transferlerinde Nasıl Kullanılır?

Tanımlamış olduğunuz kolay adresinizi gönderici ile paylaşarak para transferleri işlemlerinizi çok yakında gerçekleştirebiliyor olacaksınız.

Kolay Adres Tanımlama ile Türk Lirası hesaplarınızla yapacağınız tüm para transferi işlemlerinin yanında yabancı para hesaplarınızı kullanarak havale işlemlerinizi de yapabileceksiniz.

Para transferi hizmeti Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından çok yakında hizmete sunulacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kolay Adres ile Para Transferi ne zaman kullanılmaya başlanacak?

İnternet şubeden kolay adres tanımlama işlemi siz müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur. Tanımlanan Kolay Adresler ile Para Transferleri dönemi çok yakında başlayacaktır.

Kolay adres hizmeti hangi saatlerde verilmektedir?

Kolay adres tanımlama işlemi 7/24 yapılabilmektedir.

Kolay Adres menüsünden hangi işlemler gerçekleştirilir?

Kolay adres menüsünden Kolay adres tanımlama, güncelleme ve silme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bir adrese birden fazla IBAN tanımlanabilir mi?

Kolay Adres olarak kullanılacak bilgilerden her birine yalnızca bir hesap (IBAN) tanımlanabilir. Örneğin bir cep telefonu numarasına sadece bir IBAN bilgisi tanımlayabilirsiniz.

Bir IBAN için birden fazla Kolay Adres tanımlanabilir mi?

Farklı Kolay Adresler aynı hesap numarasına tanımlanabilir. Örneğin hem cep telefonu hem de T.C kimlik numarasını aynı IBAN için tanımlayabilirsiniz.

En fazla kaç Kolay Adres tanımlanabilir?

Tüm bankalarda toplam en fazla 5 adet kolay adres tanımlama yapabilirsiniz.

IBAN tanımlamalarında bir kısıtlama var mıdır?

Her banka kendisine ait hesaplar ile ilgili tanımlama yaptırabilir. Örneğin: Albaraka İnternet Şubesinden sadece Albaraka’daki IBAN bilgilerinizle kolay adres eşleştirme yapabilirsiniz.

Kolay Adres tanımı için bir doğrulama bulunmakta mıdır?

Albaraka İnternet Şubede sadece kayıtlı kişisel bilgileriniz için kolay adres tanımı yapılabilmektedir. Bu kayıtlı bilgiler tanımlama sırasında ekrana otomatik olarak gelecektir.

Bir başka bankadaki Kolay Adres tanımını Albaraka IBAN’ı ile nasıl değiştirebilirim?

Farklı bankalar arasında kolay adres taşıma işlemi yapılması için Hesap/Kolay Adres menüsünden yeni kolay adres tanımlanması yeterlidir. Bu sayede ilgili bilgi ile Albaraka IBAN’ı için yeni KOLAS kaydı oluşturulmuş olur.

Kolay Adres güncelleme nasıl yapılabilir?

Hesap>Kolay Adres menüsünden tablodaki adres güncelleme butonuna tıklayarak seçilen kolay adrese ait hesabı veya kolay adres bilgisini güncelleyebilirsiniz.

Kolay Adres ile hangi para transferlerini yapabilirim?

Kolay adres ile Hesaba veya IBAN’a para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca kolay adres sistemi yakında devreye alınacak Fast 7/24 para transferi işlemlerinde de kullanılabilecektir.

Daha fazla bilgi almak veya sorun bildirmek için ne yapabilirim?

Tüm soru ve sorunlarınız için 0850 222 5 666 Alo Albaraka’yı arayabilirsiniz.