Albaraka hesaplarınız için "Kolay Adres" tanımlayarak para transferi işlemlerinizin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız "Anında Şifre" bölümünden kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz ile yeni şifre alabilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama Nedir?

Kolay Adres Tanımlama ile hesap numarası ve IBAN’ınızı kişisel bilgileriniz ile eşleştirebilir ve para gönderen kişiyle IBAN yerine eşleştirdiğiniz bilgiyi paylaşabilirsiniz.

En fazla 5 adet Hesap Numarası/IBAN için kolay adres tanımlanabilmektedir.

Tanımlama Yapılan Adresler Nelerdir?

  • Cep Telefonu  Numarası
  • T.C. Kimlik Numarası
  • E-Posta Adresi
  • Vergi Kimlik Numarası
  • Yabancı Kimlik Numarası
  • Pasaport Numarası

Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

Kolay Adres Tanımlama yapmak için İnternet Şubeye giriş yaptıktan sonra Hesap > Kolay Adres’e girerek istediğiniz hesabı istediğiniz kişisel bilginiz ile eşleştirebilirsiniz.

İnternet/Mobil Şube giriş şifrenizi unuttuysanız Şifremi Unuttum’a, yeni şifre almak istiyorsanız Yeni üyelik’ tıklayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz tanımlamaları “Kolay Adreslerim” sayfasında görüntüleyebilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz.

Bir hesabınıza birden fazla kişisel bilginizi tanımlayabilir, toplam 5 farklı “Kolay Adres” tanımına sahip olabilirsiniz.

Kolay Adreslerim Para Transferlerinde Nasıl Kullanılır?

Tanımlamış olduğunuz kolay adresinizi gönderici ile paylaşarak para transferleri işlemlerinizi çok yakında gerçekleştirebiliyor olacaksınız.

Kolay Adres Tanımlama ile Türk Lirası hesaplarınızla yapacağınız tüm para transferi işlemlerinin yanında yabancı para hesaplarınızı kullanarak havale işlemlerinizi de yapabileceksiniz.

Para transferi hizmeti Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından çok yakında hizmete sunulacaktır.