Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Hayallerinizi Büyüten Pratik Finansman Kart Albaraka’da!

Teknolojik aletlerden sağlık harcamalarına, ev eşyalarından okul alışverişlerine kadar birçok ihtiyacınızı Pratik Finansman kartınız ile anında karşılayabilirsiniz. Ayrıca online alışverişlerinizde de yanınızda!

Pratik Finansman Kart Nedir ve Nasıl Başvurulur?

Pratik Finansman Kart, ihtiyaç finansmanınızı cebinize taşıyan, yurtiçi tüm POS ve online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz, Albaraka’nın yepyeni bir ürünüdür.

Pratik Finansman Karta İster Albaraka Mobil ve İnternet şubemiz üzerinden, isterseniz de en yakın şubelerimize gelerek başvuru yapabilirsiniz.

Müşterimiz değilseniz;

Albaraka Mobil üzerinden hemen görüntülü görüşme ile müşterimiz olarak Pratik Finansman Kart başvurunuzu İşlem > Finansman İşlemleri menüsünden yapabilirsiniz.

Pratik Finansman Kartın Avantajları Nelerdir?

  • Kartınıza tanımlanan finansman limitiniz ile parçalı harcamalar yapabilir, kartınızla birçok ihtiyacınız için birden fazla finansman kullanımını yapabilirsiniz.
  • Pratik Finansman Kart ile 3 aya kadar ödemesiz döneme sahip olabilir, ilk taksit tarihinizi kartınızın 2 aylık kullanım süresi dolduktan sonra gelen 1 ay içerisindeki gelir dönemlerinize uygun bir tarih için belirleyebilirsiniz. 
  • Pratik Finansman Kart ile 3 aya varan ödemesiz dönem fırsatının yanında, harcamalarınızı 36 aya kadar vadelendirebilir ve 70.000 TL’ye kadar finansman kullanabilirsiniz. 
  • Pratik Finansman Kart bir kredi kartı olmadığı için, kredi kartı limitlerine takılmadan, ihtiyaç finansmanı kullanarak kartınız ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
  • Kart başvurunuz onaylandıktan sonra, kartınızın kurye ile size ulaşmasını beklemenize gerek kalmadan dijital kanallarımız üzerinden Pratik Finansman Kartınıza bağlı dijital kartınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Böylece kartınız yanınızda olmasa bile Dijital Pratik Finansman Kartınızla QR kod ile ödeme yapabilir, dilerseniz online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Pratik Finansman Kart Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Pratik Finansman Kartınızı Katılım Bankacılığı İlkelerine uygun, yurt içi POS olan tüm işyerlerinde ve online alışverişlerde kullanabilir, kredi kartı limitine takılmadan 36 aya varan vade fırsatı ile ihtiyaçlarınızı bekletmeden karşılayabilirsiniz..

Pratik finansman Kartınızı kullanabileceğiniz başlıca sektörler;

Mobilya ve Beyaz Eşya
Oto Servis ve Bakım
Teknoloji Marketler
Ulaşım Bileti Alımı
Sağlık
Okul, Kırtasiye

Pratik Finansman Kart

%
Oranı kendim gireceğim.

Aylık Taksit Tutarı

6.152,56 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar

73.831,61 TL


Yıllık Maliyet Oranı

% 114,19

Ücretler Toplamı

287,50

Pratik Finansman Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pratik Finansman Kart’a kimler başvurabilir?

Pratik Finansman Karta tüm bireysel Albaraka müşterilerimiz Albaraka Mobil, İnternet Şubesi ya da şubelerimiz üzerinden başvuru yapabilir. Albaraka müşterisi olmayanlar ise Albaraka Mobil’i indirerek dilediği yerden müşterimiz olabilir. Müşterimiz olduktan sonra Albaraka Mobil, İnternet Şubesi ya da şubelerimiz üzerinden başvuru yapabilir.

Pratik Finansman Kartın banka kartlarından farkları nelerdir?

Standart banka kartları para çekme, yatırma ve bakiye görme gibi işlemleri yapabilmenizi sağlarken, Pratik Finansman Kart ise sadece bireysel ihtiyaç finansman ürünü olduğu için ihtiyaçlarınızı finansman kullanarak anında karşılayabilmenize yardımcı olur.

Başvuru esnasında hangi bilgiler istenir?

Şubeden ya da dijital kanallardan başvuru yaptığınızda; sizden sadece meslek bilgileri, talep edilen finansman tutarı, talep edilen taksit tutarı ve ilk taksit tarihi bilgileri istenir.

Şubeden başvuru süreci nasıl gerçekleşir?

Şubeden başvuru yaptığınızda meslek bilgileri, talep edilen finansman tutarı, talep edilen taksit tutarı ve ilk taksit tarihi bilgileri alındıktan sonra, başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde Pratik Finansman Kart Sözleşme Öncesi Bilgi Formu ve Pratik Finansman Kart Sözleşmesi için imzanız alınır. Ardından ödeme planınız oluşturulur. Şube personellerimizin anında sizlere teslim edeceği kartınız için Kart Teslim Tutanağı imzasından sonra başvuru süreciniz tamamlanır.

Şubeye gitmeden yapılan başvuru süreci nasıl gerçekleşir?

Mobil ve İnternet şube üzerinden yapılan başvurularda; istenilen bilgileri doldurduktan sonra, başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde ilk olarak Pratik Finansman Kart Sözleşme Öncesi Bilgi Formu ve Pratik Finansman Kart sözleşmesini “okudum ve anladım” diyerek onaylamanız gerekir. Ardından ödeme planınız size gösterilir ve dijital olarak onayınız alınır. Kartınız kurye ile teslim edileceği için son olarak teslim evrağı imzanız alınır.

Pratik Finansman Kartın asgari ve azami finansman limitleri nedir?

Pratik Finansman Kart ile asgari 250 TL, azami 70.000 TL’ye kadar finansman kullanabilir, harcamalarınızı 3 ay ödemesiz dönemle 36 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Pratik Finansman Kart ile alınan teknolojik aletlerin taksit sayıları nedir?

Kartınız ile yapacağınız harcamalarınızda; 

  • Cep telefonlarında 12.000 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde maksimum 10 taksit, 12.000 TL’nin üzerindeki alışverişleriniz için tek taksit imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Bilgisayar alışverişlerinizde maksimum 10 taksit imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Tablet alışverişlerinizde maksimum 4 taksit imkanına sahip olabilirsiniz.

*Azami finansman taksit miktar ve tutarları yasal düzenlemeler ve firmalarla yapılan anlaşmalar kapsamında belirlenmekte olup, farklılık gösterebilir.

Pratik Finansman Kartın kullanım süresi ne kadardır?

Kartınızın kullanım süresi 2 aydır. Kartınıza tanımlanan limitinizi 2 ay boyunca tek seferde ya da parçalı olarak kullanabilirsiniz.

Pratik Finansman Kart nerelerde ve nasıl kullanılabilir?

Kartınızla katılım bankacılığı ilkelerine uygun olan tüm mağaza ve işyerlerindeki POS cihazlarından ödeme yapabilirsiniz. Sadece ihtiyaç finansmanı olan pratik kart ürünümüzde araç veya konut alıma konu olduğunda ilgili finansman kart kullanılamamaktadır. Bunun dışında katılım bankacılığı ilkeleri gereği alkollü içecek satan yerler, market ve gıda harcamaları, akaryakıt harcamaları, tekel bayileri, döviz bürosu işlemleri, kumarhane ve şans oyunları, mahkeme ve para cezaları, kontör, vergi, fatura, sigorta, otel – konaklama, estetik merkezleri, saç ekim merkezleri ve kuyumcu mağazalarında işlem yapılamaz.

Kartınız ile işyerlerine yaptınız ödemeleriniz peşin olarak ödenir, siz ise kart başvurunuz esnasında belirlediğiniz vade ve kar oranı ile otomatik olarak ihtiyaç finansmanı kullanmış olursunuz ve ödemelerinizi vadeli olarak yapabilirsiniz. 

Dijital Pratik Finansman Kart bilgilerine nasıl ulaşılır?

Dijital Kanallarımız üzerinden Pratik Finansman Kart-> Kart Bilgilerini İzleme adımlarını takip ederek kart bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Pratik Finansman Kart şifremi nasıl belirleyebilirim?

SIFRE yazıp sırasıyla birer boşluk bırakarak, kart numarasının son 6 hanesi, kartınızın arkasındaki 3 haneli numaranın ilk 2 rakamı ve kendi belirlediğiniz 4 haneli şifreyi yazıp 4460’ye SMS göndererek alabilirsiniz. 0850 222 5 666 Alo Albaraka’yı arayıp, kart şifresi almak istediğinizi belirterek alabilirsiniz. Albaraka İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz "Güvenlik ve Ayarlar> Şifre İşlemleri> Banka Kartı" adımından alabilirsiniz.