Tüm bankacılık sektörüne ilişkin genel bir düzenleme değişikliği nedeniyle AlbaFX uygulamasının durdurulması kararı verilmiştir. Bu doğrultuda AlbaFX mobil ve AlbaFX masaüstü uygulamalarının kullanımı kapatılmıştır. Döviz ve kıymetli maden alım/satım işlemleri Albaraka Mobil, İnternet Şube, Çağrı Merkezi ve Şubelerimiz üzerinden devam etmektedir.

Yüksek hacimli işlemler yapıyorsanız Alba Fx tam size göre bir döviz alım satım platformudur.

Alba FX ile döviz alım satım işlemlerinizde Bankamızın en avantajlı kurlarına erişebilir, bilgisayarınızla dilediğiniz yerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz (*).

(*) Başvurular Bankamızca değerlendirilecek olup hizmetin sunulup sunulmaması kararı Bankamıza aittir.

  • Milisaniyelerle ifade edilen hızda işleminiz gerçekleşir.
  • En iyi döviz kurlarımıza erişim fırsatını elde edersiniz.
  • Bilgisayarlarınızla istediğiniz yerden işlem yapma imkânı elde edebilirsiniz.
  • Üyelik aidatı ya da işlem ücreti ödemezsiniz.
  • Her türlü soru ve sorunlarınızın cevaplarına 0216 666 00 40 telefon numarasından ve fx@albarakaturk.com.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorular Sorular

AlBa FX Nedir? Ne Değildir?

Müşterilerimizin kendi bilgisayarlarından döviz alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir online döviz işlem platformudur. AlBa FX  müşterilerimize en rekabetçi kurlar ile hızlı ve güvenli olarak işyeri veya evlerinden döviz alım satımı yapabilme olanağı sunar. AlBa FX son dönemde yaygınlaşan, müşterilere kaldıraçlı işlem (örneğin paralarının 100 katına kadar) imkanı veren bir foreks piyasası aracı değildir.

Ücretli midir?

Alba FX, müşterilerimize tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Hangi Evraklar Gerekiyor?

Bankamızda cari hesabı bulunan müşterilerimizden Alba FX için ilave olarak 1-) Döviz Alım Satım Platform Sözleşmesi 2-) Risk Bildirim ve Bilgilendirme Formu ve 3-) Hesap Tanımlama Formu alınacaktır.

İşlem Saatleri ve İşlem Türleri Nelerdir?

AlBa FX üzerinden sadece piyasaların açık olduğu hafta içi günlerde ve mesai saatleri içerisinde (08.00 - 16.50) spot bazlı olarak konvertibl para birimleri arası işlemler yapılabilir.

Platformu Farklı Bilgisayarlarımda Kullanabilir miyim?

Platformu dilediğiniz sayıda Bilgisayara yükleyebilirsiniz. Ancak aynı anda sadece tek bir cihazdan sisteme bağlanabilirsiniz.

İşlem Alt Sınırı Var mıdır?

Evet. Tüm müşteriler için belirlenen minimum işlem tutarı 10.000 USD’dir.

İşlem İptali mümkün müdür?

Platform ile yapılan işlemler anlık olduğu için işlemlerin ya da işlem talimatların iptali söz konusu değildir.

AlBa FX nasıl kullanılır?

AlBa FX Kullanıcı Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.