Biliyoruz bunun için erken olduğunu düşünüyorsun ama geleceğini şimdiden planlayabilirsin. Birikim yapmaya zaten başladın diyelim, bir de bu birikimlerini Bireysel Emeklilik Sistemi’nde değerlendirsen ileride çok rahat edersin.

Bireysel Emeklilik Sistemi hem düzenli birikim yapman için fırsat verir hem de %30 devlet katkısıyla desteklenir. Düşünsene sen 100 TL yatırıyorsun, 130 TL oluyor.

Sisteme katılmak için en doğru zaman şimdi! Tasarruf etmek ve yatırım yapmak için neden daha fazla bekleyesin. Küçük küçük kenara ayıracaklarınla hem tasarruf edebilir hem de geleceği kafana takmadan yaşarsın.

Giriş aidatı olmayan, katkı payı ödemesi ve yönetim gider kesintileri düşük Trend BES’i de sana göre tasarladık.

Ayrıca bilmen gerekenler;

  • Asgari katkı payı tutarı 160 TL’dir
  • Sözleşmenin 5. Yılı dolmadan önce ayrılma durumunda ertelenmiş giriş aidatı alınır. Her sözleşme yılı için ilgili takvim yılının ilk 6 ayında uygulanacak ABAÜ’ nün %8,5 ‘ine karşılık gelen tutarın sözleşmenin 5. Yılı sonuna kadar olan süreye karşılık gelen toplam tutarından ayrılma tarihine kadar yönetim gider kesintisi ve/veya ara verme kesintileri ve/veya peşin giriş aidatı olarak tahsil edilmemiş kısmı ertelenmiş giriş aidatı olarak birikimden indirilir.
  • Tahsil edilmeyen yıllara ait kesintinin hesaplanmasında ayrılma tarihinin ilgili takvim yılının ilk 6 ayında uygulanacak ABAÜ dikkate alınmaktadır.
  • Ek katkı payı ödemelerinde Yönetim Gider Kesintisi yoktur.
  • Ara verme durumunda 5 TL ödeme yapılması gerekir.
  • Birikimden alınan yönetim gider kesintisi aşağıdaki gibidir;
Yönetim Gider Kesintisi
Dönem Kesinti Tutarı
1. Yıl 60 TL
2. Yıl 24 TL
3. Yıl 24 TL
4. Yıl 24 TL
5. Yıl 24 TL