Albaraka Mobil
Mobil Bankacılık

Artık 18 yaşın altındakiler de BES’lenebiliyor! Siz de 18 yaş altı çocuk ve gençlerimizin geleceğini erkenden planlayarak, gelecekleri için bugünden birikim yapmaya başlayabilir %30 Devlet Katkısından yararlanabilirsiniz.

Üstelik giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi de ödemez birçok asistanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Erken Emeklilik Planı ile aylık 325 TL ve üzeri katkı payı ödeyerek erken yaşta biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Katkı Payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık periyodlarla yapabilirsiniz. Sisteme giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl sistemde bulunmak koşuluyla 56 yaşınızı tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanırsınız.

Plan Detay Özellikleri

  • Dijital Erken BES ile artık internet ve mobil şubeden de erken BES başvurusu yapılabilmektedir.
  • Başlangıç aşamasında giriş aidatı alınmamaktadır. Sözleşmenin 5. yılı dolmadan önce ayrılma durumunda ertelenmiş giriş aidatı alınır. 5. yılını dolduranlarda, ölüm veya maluliyet nedeniyle ya da emeklilik hakkını kullanarak ayrılanlardan ertelenmiş giriş aidatı tahsil edilmez.
  • Erken Emeklilik Planı’nda herhangi bir Yönetim Gider Kesintisi alınmaz.
  • Ödemelerinizi banka hesabından veya kredi kartınızdan yapabilirsiniz.
  • 18 yaş altı katılımcı için Katılımcı Ad ve Hesabına Katkı Payı Ödeyen kişinin, katılımcının yasal temsilcisi olması gereklidir. Sözleşme üzerindeki değişiklik işlemleri, sözleşmeyi oluşturan/ teklif formunu imzalayan yasal temsilci tarafından yapılacaktır.
  • 18 yaşını dolduran katılımcılar, hakların devri ile sözleşmede yer alan haklarını katılımcı ad ve hesabına katkı payı ödeyen kişiden devir alabilme hakkına sahip olacaklardır.
  • Katkı payınızı gelir düzeyinize ve beklentinize göre arttırabilir ve ek katkı payı ödemeleri ile birikiminizi büyütebilirsiniz.
  • Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olmak için sistemde en az 10 süreyle kalmanız ve 56 yaşını tamamlamanız gerekir. İsterseniz emeklilik hakkınızı ileri bir tarihte kullanabilir, aynı avantajlarla tasarruf etmeyi sürdürebilirsiniz.
  • Birikimlerinizi Katılım Emeklilik* fonlarında değerlendirebilirsiniz. Fon dağılımını kendiniz seçebilir ya da size uygun fon önerilerimizden tercih yapabilirsiniz.

*Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından kurulan bireysel emeklilik yatırım fonları, Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. , KT Portföy Yönetimi A.Ş. , QInvest Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmektedir.

Erken Katılım Emeklilik Planı Hakkında

Erken Katılım Emeklilik Planı Detayları

Asistans Hizmetleri

Erken Emeklilik Planında sunulan aşağıdaki hizmetlerden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanmak için 0850 480 33 50 no’lu Avantajlı Hizmetler Hattı’nı arayabilirsiniz.

Yeni Doğan Paketi

Psikolojik Danışmanlık: Anneler ücretsiz olarak hizmetten faydalanır. Çocuklarınızın oyuncak, mobilya, kıyafet ve bebek koltuğu alışverişleri ile doğum fotoğrafçısı ve kreş hizmetlerinde anlaşmalı firmalardan indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

Bu pakette sunulan hizmetlerden 0-2 yaş arası katılımcılar faydalanabilir.

Okul Öncesi Paketi

Diş Check-Up: Diş hekimlerinde 1 kez ücretsiz muayene hizmetinden faydalanır.
Göz Check-Up: 1 kez ücretsiz göz muayenesi hizmetinden faydalanır.
Oyun Terapisi: 2-5 yaş arası çocuklar oyun terapisi hizmetinden faydalanır.
Erken Ergenlik Danışma: 2-5 yaş arası çocuklar için anlaşmalı klinik ve hastanelerde tanışma seansı ücretsiz, sonraki seanslarda %30’a varan veya tüm seanslar indirimli hizmet sunar.
Mobilya ve Kıyafet Alışverişi: Çocuklarınızın mobilya ve kıyafet alışverişlerinde anlaşmalı firmalardan indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

Bu pakette sunulan hizmetlerden 2-5 yaş arası katılımcılar faydalanabilir.

Okul Çağı Paketi

Diş Check-Up: Diş hekimlerinde 1 kez ücretsiz muayene hizmetinden faydalanır.
Göz Check-Up: 1 kez ücretsiz göz muayenesi hizmetinden faydalanır.
Lise ve Üniversitelere Giriş Tercih Danışmanlığı: Online olarak rehberlik danışma hizmeti sunar.
Ergenlik Danışma: Anlaşmalı klinik ve hastanelerde tanışma seansı ücretsiz, sonraki seanslarda %30’a varan veya tüm seanslar indirimli hizmet sunar.
Spor Kursları: Anlaşmalı spor salonlarında indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

Bu pakette sunulan hizmetlerden 5-18 yaş arası katılımcılar faydalanabilir.

18 Yaş Altı BES ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

18 yaş altı Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne reşit olmamış genç ve çocukların BES sözleşmesinde katılımcı olarak konumlanabilmesini sağlayan BES planıdır.

18 yaşından küçüklere Bireysel Emeklilik ile ne amaçlanıyor?

Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki yaş sınırındaki güncelleme ile aile ekonomisine olduğu gibi ülke ekonomisine de katkı sağlanması amaçlanmıştır. Aynı zamanda çocuklar ve gençler; küçük yaşlarda başladığı birikim avantajı sayesinde 18 yaşını doldurduktan sonra yetişkinliğe güvenle adım atar.

18 yaş altı BES’te Devlet Katkısı var mı?

Evet. %30 Devlet Katkısı 18 yaş altı için yapılan her Bireysel Emeklilik sözleşmesine devlet tarafından ayrı ayrı ödenmektedir.

18 yaş altı BES’te ödeyen, katılımcının kendisi olabilir mi?

Hayır. 18 yaş altı Bireysel Emeklilik sözleşmesi, 18 yaşını doldurmamış genç ve çocuklara yapılır. Burada çocuk sadece katılımcı olabilir.