Kendi bütçenize göre emeklilik döneminiz için faizsiz bir şekilde birikim yapmak ve birikimlerinizi her aşamasında tamamen faizsiz bir emeklilik yatırım fonunda değerlendirmek isterseniz kadınlara özel tasarlanan Eflatun bireysel emeklilik paketi tam da sizin için.

Eflatun BES ile aylık 160 TL’den başlayan ödemelerle bütçenizi zorlamadan bugünden birikim yapmaya başlayın, emekliliğinizde rahat edin.

Tasarruflarınız %30 devlet katkısıyla artarak çoğalır. Bireysel emeklilik sistemine giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl sistemde bulunmak koşuluyla 56 yaşınızı tamamlayarak emekliliğinize hak kazanırsınız.

Ayrıca Eflatun BES’in başlangıç aşamasında giriş aidatı alınmamaktadır.

Bilmeniz gereken detaylar;

  • Asgari katkı payı tutarı 160 TL’dir
  • Sözleşmenin 5. Yılı dolmadan önce ayrılma durumunda ertelenmiş giriş aidatı alınır. Her sözleşme yılı için ilgili takvim yılının ilk 6 ayında uygulanacak ABAÜ’ nün %8,5 ‘ine karşılık gelen tutarın sözleşmenin 5. Yılı sonuna kadar olan süreye karşılık gelen toplam tutarından ayrılma tarihine kadar yönetim gider kesintisi ve/veya ara verme kesintileri ve/veya peşin giriş aidatı olarak tahsil edilmemiş kısmı ertelenmiş giriş aidatı olarak birikimden indirilir.
  • Tahsil edilmeyen yıllara ait kesintinin hesaplanmasında ayrılma tarihinin ilgili takvim yılının ilk 6 ayında uygulanacak ABAÜ dikkate alınmaktadır.
  • Ek katkı payı ödemelerinde Yönetim Gider Kesintisi yoktur.
  • Ara verme durumunda 5 TL ödeme yapılması gerekir.
  • Birikimden alınan yönetim gider kesintisi aşağıdaki gibidir;
Yönetim Gider Kesintisi
Dönem Kesinti Tutarı
1. Yıl 60 TL
2. Yıl 24 TL
3. Yıl 24 TL
4. Yıl 24 TL
5. Yıl 24 TL